Související produkty

PÁNEVNÍ PÁS EVOFLEX

Dostupnost: Skladem (6 ks)

Cena bez DPH 1726 Kč
Cena s DPH 1 984 Kč

Popis

Popis

Pánevní pás Evoflex je obdobou dvoubodového pánevního pásu. Slouží tedy k fixaci pánve a upevnění pozice v sedu na vozíku. Zabraňuje posunu pánve vpřed, tzv. sklouzávání z vozíku. Správné postavení pánve a stabilní sed pak usnadňují uživateli ovládání vozíku.

Evoflex je však navíc opatřen plastovými konci popruhů, které skýtají jiné možnosti při používání pásu. Vyztužené konce popruhů zůstávají po uvolnění pásu vzpřímené a nezamotávají se tak do kol vozíku. Evoflex je pak skvělým řešením pro aktivní uživatele, kteří nemají rádi páskové popruhy.

Pás je odolný proti oděru, trhání a teplotním extrémům. Materiál polstrování je velmi pružný a má vynikající vlastnosti při distribuci tlaku. Materiály a technika šití jsou maximálně odolné proti ušpinění.

Utažení pásu lze nastavit pomocí speciálně navrženého kroužku na konci pásu, díky kterému to zvládne i uživatel s omezenou hybností rukou.

Pás je primárně určen jako pánevní fixace, lze jej však použít i v oblasti hrudníku, břicha či dolních končetin.

Lze instalovat na mechanické i elektrické vozíky.

Pás dodáváme se sponou PB, která má hladké zaoblené rohy zabraňující zachycení a odnímatelný kryt pro případné vyčištění či výměnu. Ke sponě PB lze dokoupit kryt se zúženým místem stlačení s průměrem 6 mm (pro větší bezpeční například u dětí, zabraňuje odepnutí pásu dítětem). Sponu pak nelze odepnout prstem, ale snadno ji odepnete například pomocí tužky. Pás je možné opatřit též otočnou sponou s nízkým profilem a vysokou pevností, která vyrovnává napětí.

     

Určení velikosti

Určete nejvhodnější polohu a úhel pásu. Pomocí krejčovského metru změřte vzdálenost přes končetiny/pánev/břicho (viz obr.). Tato vzdálenost by měla korespondovat s délkou polstrování pásu (rozměr B). Vyberte odpovídající velikost pásu.

        

Naše skladové zásoby zahrnují pouze vybrané velikosti pásů v kombinaci s určitým typem spony. V případě Vašeho zájmu o jinou velikost či kombinaci s jiným typem spony, nás prosím kontaktujte. Cena pásu se může lišit v závislosti na velikosti a typu spony. Požadovaný typ pásu Vám dodáme do 6ti týdnů.

Categories

Žádné příspěvky k zobrazení

Pošleme vám katalog
Požádejte o radu našeho fyzioterapeuta
Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím