Související produkty

ČTYŘBODOVÝ PÁNEVNÍ PÁS

Dostupnost: Skladem (2 ks)

Cena bez DPH 2607 Kč
Cena s DPH 2 998 Kč

Popis

Popis

Čtyřbodový pánevní pás slouží k fixaci pánve a upevnění pozice v sedu na vozíku. Zabraňuje posunu pánve vpřed, tzv. sklouzávání z vozíku. Správné postavení pánve a stabilní sed pak usnadňují uživateli ovládání vozíku. Oproti dvoubodovému pánevnímu pásu poskytuje výraznější stabilizaci pánve díky dvou přídavným popruhům. Tento typ pánevní fixace je vhodný zejména tam kde je třeba korigovat anteriorní postavení pánve či rotaci pánve. Primární popruhy určují pozici pásu, zatímco sekundární popruhy jej upevňují. Tyto extra body zabraňují tomu, aby se pás posunul do oblasti břicha nebo se jiným způsobem hnul z požadované pozice.

Je určen pro celodenní používání. Přechod mezi voděodolnými popruhy a polstrováním pásu je u primárních popruhů řešen zaoblenými okraji, nedochází tak k nepříjemnému zařezávání pásu. Materiál polstrování je velmi pružný a má vynikající vlastnosti při distribuci tlaku. Materiály a technika šití jsou maximálně odolné proti ušpinění. Zároveň je možno pás vyprat v pračce a sušit v sušičce.

Utažení pásu lze nastavit pomocí speciálně navrženého kroužku na konci pásu, díky kterému to zvládne i uživatel s omezenou hybností rukou. Pás je určen pro uživatele s potřebou výraznější stabilizace sedu na vozíku, zejména pak pro uživatele s anteriorním či posteriorním postavením pánve či dalšími asymetriemi pánve. Slouží též k eliminaci rizika pádu z vozíku.

Pásy Bodypoint lze instalovat na mechanické i elektrické vozíky.

Pás dodáváme se sponou PB, která má hladké zaoblené rohy zabraňující zachycení a odnímatelný kryt pro případné vyčištění či výměnu. Ke sponě PB lze dokoupit kryt se zúženým místem stlačení s průměrem 6 mm (pro větší bezpeční například u dětí, zabraňuje odepnutí pásu dítětem). Sponu pak nelze odepnout prstem, ale snadno ji odepnete například pomocí tužky. Pás je možné opatřit též odklopnou sponou pro uživatele se sníženou funkcí rukou.

    spona_bezpecnostni_kryt.jpg

Určení velikosti

Určete nejvhodnější polohu a úhel pásu. Pomocí krejčovského metru změřte vzdálenost přes končetiny/pánev (viz obr.). Tato vzdálenost by měla korespondovat s délkou polstrování pásu (rozměr B). Vyberte odpovídající velikost pásu.

mereni_panevni_pas.png    dvoubodovy_panevni_pas.jpg

velikosti_ctyrbodovy_panevni_pas.jpg

Naše skladové zásoby zahrnují pouze vybrané velikosti pásů v kombinaci s určitým typem spony. V případě Vašeho zájmu o jinou velikost či kombinaci s jiným typem spony, nás prosím kontaktujte. Cena pásu se může lišit v závislosti na velikosti a typu spony. Požadovaný typ pásu Vám dodáme do 6ti týdnů.

Categories

Žádné příspěvky k zobrazení

Pošleme vám katalog
Požádejte o radu našeho fyzioterapeuta
Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím