Související produkty

DVOUBODOVÝ PÁNEVNÍ PÁS

Dostupnost: Skladem (2 ks)

Cena bez DPH 1844 Kč
Cena s DPH 2 120 Kč

Popis

Popis

Dvoubodový pánevní pás slouží k fixaci pánve a upevnění pozice v sedu na vozíku. Zabraňuje posunu pánve vpřed, tzv. sklouzávání z vozíku. Správné postavení pánve a stabilní sed pak usnadňují uživateli ovládání vozíku.

Je určen pro celodenní používání. Přechod mezi voděodolnými popruhy a polstrováním pásu je řešen zaoblenými okraji, nedochází tak k nepříjemnému zařezávání pásu. Materiál polstrování je velmi pružný a má vynikající vlastnosti při distribuci tlaku. Materiály a technika šití jsou maximálně odolné proti ušpinění. Zároveň je možno pás vyprat v pračce a sušit v sušičce.

Utažení pásu lze nastavit pomocí speciálně navrženého kroužku na konci pásu, díky kterému to zvládne i uživatel s omezenou hybností rukou. Pás je určen pro uživatele s potřebou stabilizace sedu na vozíku, pro uživatele s asymetrií pánve, se spasticitou dolních končetin, pro uživatele s míšní lézí, atp. Slouží též k eliminaci rizika pádu z vozíku.

Pásy Bodypoint lze instalovat na mechanické i elektrické vozíky.

Pás dodáváme se sponou PB, která má hladké zaoblené rohy zabraňující zachycení a odnímatelný kryt pro případné vyčištění či výměnu. Ke sponě PB lze dokoupit kryt se zúženým místem stlačení s průměrem 6 mm (pro větší bezpeční například u dětí, zabraňuje odepnutí pásu dítětem). Sponu pak nelze odepnout prstem, ale snadno ji odepnete například pomocí tužky. Pás je možné opatřit též otočnou sponou s nízkým profilem a vysokou pevností, která vyrovnává napětí.

otocna_spona.jpgspona_bezpecnostni_kryt.jpg

Určení velikosti

Určete nejvhodnější polohu a úhel pásu. Pomocí krejčovského metru změřte vzdálenost přes končetiny/pánev (viz obr.). Tato vzdálenost by měla korespondovat s délkou polstrování pásu (rozměr B). Vyberte odpovídající velikost pásu.

    

velikosti_dvoubodovy_panevni_pas.jpg

Naše skladové zásoby zahrnují pouze vybrané velikosti pásů v kombinaci s určitým typem spony. V případě Vašeho zájmu o jinou velikost či kombinaci s jiným typem spony, nás prosím kontaktujte. Cena pásu se může lišit v závislosti na velikosti a typu spony. Požadovaný typ pásu Vám dodáme do 6ti týdnů.

Categories

Žádné příspěvky k zobrazení

Pošleme vám katalog
Požádejte o radu našeho fyzioterapeuta
Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím